Co to jest?

 

Kamienny dywan jest to nowoczesny system na nawierzchnie zewnętrzne – zamiast płytek.

Kamienny dywan jest to element wykończenia na nawierzchnie poziome bądź pionowe charakteryzujący się doskonała trwałością i wytrzymałością. Jest to połączenie kamienia naturalnego z żywicą, która odgrywa rolę spoiwa – łączy kamienie ze sobą.

 

Kamienny dywan

Jest to połączenie kruszywa marmurowego (otaczaków lub mozaik) o średnicy 2-4mm lub wyższej z żywicą. Materiał ten pozwala na stworzenie niepowtarzalnych i nowoczesnych wzorów, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli zależy Ci nie tylko na atrakcyjnym wyglądzie, ale również na świetnych właściwościach użytkowych, wybierz kamienny dywan zamiast płytek. Kamienny dywan wyróżnia ponadprzeciętna wytrzymałość oraz odporność na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Stanowi mrozoodporną nawierzchnię. Materiał ten nie ulega pękaniu, powstawaniu przebarwień oraz wykwitów. Najczęściej stosuje się go jako nawierzchnię chodników, tarasów, schodów, podjazdów, balkonów. Nadaje się również do użycia wewnątrz domu.

 

 

 

 

 

 

Kamienny dywan

Dobrze wykonanie posadzki w systemie kamienny dywan cechuję się długotrwałą trwałością. Pierwsze tego typu nawierzchnie zostały wykonane na zachodzie przeszło 20 lat temu i służą do dzisiaj. Od kilku lat zauważamy wzrost zainteresowania wykonaniem takiej nawierzchni w domowym zaciszu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zastosowanie: Nowatorskie wnętrza posadzki typu „kamienny dywan” to przede wszystkim posadzki na taras, balkon, schody. Powierzchnie zewnętrze to nie tylko główna zaleta – doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach wewnątrz budynku. Co więcej dzięki swoim właściwościom nawierzchnia doskonale znosi silne mrozy jak też ogromne różnice temperatur. Materiał ten doskonale sprawdzi się jako wysokiej jakości element dekoracyjny. Dzięki bogatej kolorystyce, można komponować własne wzory i mieszać odcienie. Z powodzeniem można je stosować w miejscach o dużym natężeniu ruchu ludzi. Kamienny dywan to nawierzchnia, która można zastosować dosłownie wszędzie. W chwili obecnej jest to najbardziej wyszukany produkt na rynku, wszystko dzięki jego niezwykle szerokim właściwościom.

 

 

 

 

 

 

  • posadzki oraz schody wewnątrz pomieszczeń,
  • tarasy,
  • ogrody,
  • patio,
  • tereny wokół basenu,
  • ścieżki,
  • schody zewnętrzne